Exekuce-exekutor.cz - Seznam exekutorů v ČR

PORADNA
OSOBNÍ BANKROTY
Kontakt

Články a příběhy


Tisíce Čechů pobouřil případ hocha, který po otci zdědil dluhy.

Většinu z nich fakt, že na dítě a matku samoživitelku kvůli pozůstalosti míří exekuce, značně pobouřil.
Web: http://www.novinky.cz/finance/277171-tisice-cechu-pobouril-pripad-hocha-ktery-po-otci-zdedil-dluhy.html

Exekutorka zabavila housle za 8 - 13 milionů. Potom záhadně zmizely

Kolínský podnikatel Zdeněk Červinka dlužil 3,5 milionu korun. Exekutorka mu kvůli tomu zabavila vzácné housle za 8 - 13 milionů. Když chtěl dluh zaplatit, zjistil, že vzácný nástroj zmizel.
Web: http://www.lidovky.cz/exekutorka-zabavila-housle-za-osm-milionu-potom-zahadne-zmizely-phq-/ln_domov.asp?c=A120803_174010_ln_domov_ogo

Třetinu českých důchodců čeká exekuce. A čísla stále rostou...

Exekuce, které potrápily alespoň jednou za život už mnohého Čecha, se nevyhýbají ani seniorům. Asi málokoho překvapí, že počty uvalených exekucí na důchodce rok od roku zásadním způsobem stoupají. Česká správa sociálního zabezpečení uvádí, že exekuci na důchod registruje nyní u 60 tisíců seniorů. Z penzí jim strhla dosud neuvěřitelnou částku ve výši jedné miliardy korun.
Web: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Tretinu-ceskych-duchodcu-ceka-exekuce-A-cisla-stale-rostou-231356

Táta tří dětí: Oběsil se kvůli exekuci!

Hlavu do oprátky strčil nezaměstnaný muž (†35) z Jirkova. Sám měl dluhy, ale prý nevěděl o dalších, které měla jeho nová partnerka (32), s níž má syna (2). Kvůli těm přišel do jejich bytu exekutor. Muž zpanikařil a oběsil se. Z předchozího vztahu má další dvě děti, které zůstanou bez otce.
Web: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/179027/tata-tri-deti-obesil-se-kvuli-exekuci.html

Muž se bál exekutora, oběsil se před ním ve skříni

Doslova šok zažil exekutor, který přišel ve čtvrtek zabavit majetek třicetiletému muži z Nýrska na Klatovsku. Dlužníka totiž našel oběšeného ve skříni.
Web: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/exekutor-prisel-pro-majetek-nasel-ale-jen-obeseneho-dluznika.html

Tomio Okamura tvrdě: Exekutoři jsou státem posvěcená lichva!

„Pan ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mě zase pobavil,“ uvedl na svém blogu Tomio Okamura. „Poté, co se rozběhla kampaň proti exekutorům, přišel s řešením. Až by člověk zatleskal. Jenže to by nebyl pan ministr, kdyby to všechno nebylo tak trochu jinak.“
Web: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/46589-tomio-okamura-exekutori-jsou-statem-posvecena-lichva/

Policie stíhá exekutora Višvadera za zpronevěru

Praha - Pražská policie se začala zabývat případem exekutora z exekutorského úřadu Prahy-západ Jozefa Višvadera, který je podezřelý ze zpronevěry více než 80 milionů korun. Peníze složila loni v prosinci na Višvaderův účet společnost Geosan Group v rámci exekučního řízení. Ministerstvo spravedlnosti a exekutorská komora kvůli tomu v úterý podaly trestní oznámení. Policie již zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zpronevěry.
Web: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/169292-policie-stiha-exekutora-visvadera-za-zproneveru/

Tomio Okamura: Zastřel svého exekutora?

Tomio Okamura je sice podnikatel a jeho hlavní pracovní náplň se točí kolem cestovního ruchu. Řada věcí, které ovlivňují život v naší zemi, mu však vadí, proto je kritizuje a snaží se ovlivňováním politiků, a prostřednictvím svých blogů i veřejnosti, o jejich nápravu. Jak řekl ParlamentnímListům.cz, pokládá to za svoji povinnost, stejně jako by se měli aktivně zapojovat do veřejných diskusí i všichni, které něco v systému pálí. Jeden ze svých posledních blogů věnoval problematice exekutorů. Jak přiznal, těší se, že bude za něj zřejmě i žalován.
Web: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Okamura-znovu-tvrde-o-exekutorech-At-me-zazaluji-uz-se-tesim-205423

Zastřel svého exekutora?

Stále častěji se objevují úvahy o zastřelení exekutora, který se vloupal do cizího domu, kde majitel ubytoval dlužníka. Lidé dovozují, že střelit cizího vetřelce, který se vloupal do mého domu, je správné. Mají pravdu. Právo exekutora vloupat se bez kontroly do cizího domu odporuje logice i ústavě.
Web: http://okamura.blog.idnes.cz/c/179132/Zastrel-sveho-exekutora.html

Exekuce . legalizovaný zločin

Pokud by si někdo myslel, že inkvizice s neomezenou mocí nemá v 21. století co pohledávat, bude nemile překvapen.
Web: http://www.cez-okno.net/clanok/serial-exekucni-mafie-v-praxi/legalizovany-zlocin-za-bileho-dne-aneb-exekucni-mafie-v-praxi

Německá masakr ukázal, kam Exekuce lidi zažene!

Drama na jihu Německa. Tragédií skončil v německém Karlsruhe odpor jednoho muže proti nucenému vyklizení bytu. Při zásahu speciální jednotky policie zahynul jak muž, který se bránil vystěhování, tak čtyři osoby, jež držel od rána jako rukojmí. Mezi nimi exekutor a jeho doprovod.
Web: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/exekuce-vyustila-v-masakr-na-konci-zustalo-pet-mrtvych_239344.html

Exekutorské Hyeny kradou hračky dětem!

Rodina z Blanska se dostala do začarovaného bludného kruhu exekucí a splátek. Došlo to tak daleko, že byt, ve kterém žijí rodiče a jejich šest dětí před pár dny navštívil exekutor a zabavil téměř vše. A to včetně věcí, které patřily dětem.
Web: http://tn.nova.cz/zpravy/na-vasi-strane/hrozivy-pribeh-exekutori-zabavili-peliskovym-i-detske-hracky.html

Soudy loni nařídily přes 930 tisíc exekucí

Exekuční soudy loni nařídily rekordní počet 936 000 exekucí, což je o 234 000 meziročně více. V důsledku toho stoupl počet exekucí, při nichž byl dluh vymožen, o 45 000 na 191 000. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala Exekutorská komora. V roce 2010 se počet nařízených exekucí meziročně poprvé v historii snížil.
Web: http://www.lidovky.cz/soudy-loni-naridily-pres-930-tisic-exekuci-fps-/ln_domov.asp?c=A120315_101805_ln_domov_rka

Exekutoři rabují i po smrti

Dědictví, na něž se potomci těší jako na záchranu své finanční situace, je ve skutečnosti mnohdy jenom balvanem složitých právních procedur. Čím dál tím častěji totiž bývá zamořeno různě roztroušenými dluhy, jež naskakují o další právní náklady, úroky a poplatky.
Web: http://www.novinky.cz/finance/274698-dedictvi-byva-stale-casteji-zamoreno-i-skrytymi-dluhy.html

Exekutor dál působil ve funkci, i když byl odsouzen

Za hranu zákona se zřejmě hned několikrát dostal 55letý soudní exekutor a dlouholetý šéf Exekutorského úřadu ve Zlíně Ivo Dědek. V dubnu byl odsouzen za zneužití pravomocí úřední osoby a od brněnského odvolacího soudu odešel s pětiletou podmínkou a pětiletým zákazem výkonu činnosti soudního exekutora.
Web: http://www.novinky.cz/krimi/273858-exekutor-dal-pusobil-ve-funkci-i-kdyz-byl-odsouzen.html

Ženu drtí statisícová exekuce kvůli ukradené občance

Má v exekuci platit dopravnímu podniku bezmála sedm set tisíc za čtyři desítky černých jízd, jichž se prokazatelně nedopustila. Zatím jí nepomohly ani žaloby k soudu.
Web: http://www.novinky.cz/finance/271876-zenu-drti-statisicova-exekuce-kvuli-ukradene-obcance.html

Exekutoři nebo zočinci?

Každý desátý exekutor byl někdy trestně stíhán
Web: http://www.novinky.cz/finance/266504-kazdy-desaty-exekutor-byl-nekdy-trestne-stihan.html

Vymahači dluhů si dělají, co chtějí, vládu to nezajímá

ymahači dluhů si v Česku dělají, co chtějí. Po tom, aby byla kontrola nad tím, kdo a především jak u nás nahání dlužníky, volá dokonce už i Asociace inkasních agentur (AIA). Marně. Vládu pochybné metody některých naháněčů dlužníků nezajímají.
Web: http://www.novinky.cz/finance/265439-vymahaci-dluhu-si-delaji-co-chteji-vladu-to-nezajima.html

Rozzlobený občan popisuje exekutorské praktiky

Na redakci serveru EuroZprávy.cz se obrátil občan, říkejme mu pan František, který prožil díky Exekutorskému úřadu v Praze – východ ohavný zážitek. Šlo o kancelář soudního exekutora JUDr. Marcela Smékala.
Web: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/54207-rozzlobeny-obcan-popisuje-exekutorske-praktiky/

Desetimilionové podvody exekutorů

Komická kauza „Čunek“ je nicotná oproti kauze ministerstva spravedlnosti a Exekutorské komory ČR, které se již několik měsíců, podle našeho dojmu a několika mnoho indicií, snaží krýt nekalosti dvou exekutorů z Plzně, kde mimo jiné má své bydliště ministr tohoto resortu.
Web: http://www.aktualne.eu/?p=91

Legalizovaný zločin za bílého dne aneb exekuční mafie v praxi

Možná jste v některém z televizních pořadů typu Bílá vrána, nebo Občanský jouda zaznamenali kauzu, v níž byla kvůli nezaplacené pokutě dopravního podniku (je jedno kterého) uvalena na dotřeného hříšníka exekuce veškerého jeho movitého i nemovitého majetku. „Blbost, to přece není v demokratickém státě s fungujícím právním řádem možné!“ řeknete si.
Web: http://www.evropsky-rozhled.eu/legalizovany-zlocin-za-bileho-dne-aneb-exekucni-mafie-v-praxi/

Načerno jsem nejela, tvrdí žena. Dopravní podnik chce přes půl milionu!

Ženě z Prahy hrozí, že se kvůli údajným jízdám načerno dostane na ulici. Jak sama tvrdí, bez jízdenky ale nikdy nejela, Dopravní podnik však trvá na svém a požaduje zhruba 658 tisíc korun. Žena přiznává, že udělala chybu a nevyzvedávala si poštu, kam jí pokuty chodily. Přicházely totiž do bytu, kde žila se svým tehdejším mužem, před kterým s dětmi utekla.
Web: http://zpravy.idnes.cz/nacerno-jsem-nejela-tvrdi-zena-dopravni-podnik-chce-pres-pul-milionu-1i0-/domaci.aspx?c=A111114_120416_praha-zpravy_ab

Exekutor se spletl? Smůla

Jediný stát na světě Česká republika kde vládne exekuční mafie!
Web: http://www.denik.cz/regiony/exekutor-se-spletl-smula20110213.html

Mladík spáchal sebevraždu kvůli exekuci

Strach z hrozící exekuce dohnal třiadvacetiletého mladíka z Plzně k sebevraždě. Již mrtvého jej ve středu večer našli záchranáři v bytě v Zámečnické ulici.
Web: http://www.novinky.cz/krimi/139914-mladik-spachal-sebevrazdu-kvuli-exekuci.html

Policisté mají finanční potíže, někteří už čelí exekuci

Řada policistů v Plzeňském kraji má finanční potíže, někteří dokonce čelí exekuci. Jak potvrdil krajský policejní ředitel Jaromír Kníže, do nelehké situace se dostali hlavně po loňském snížení platů, kdy přišli o tisíce korun.
Web: Policisté mají finanční potíže, někteří už čelí exekuci
All rights reserved,Centrální registr dlužníků za správnost údajů neručí.